Algieria 4x4 - jesień 2017

Start wyprawy: 2017/11/04 - Koniec wyprawy: 2017/11/26

Algieria została zdobyta. W listopadzie 2016 odbył się nasz pierwszy wyjazd do tego kraju. Przetestowaliśmy uzyskiwanie wiz, przekraczanie granicy, poruszanie się po drogach i bezdrożach. Wróciliśmy cali i szczęśliwi a wyprawa została zaliczona do jednych z najfajniejszych jakie zorganizowaliśmy po Saharze. Powtórzyliśmy ten wyjazd w marcu 2017, tak samo bez żadnych problemów i kłopotów. Kraj ten jest pilnowany, na pustyni jest dużo wojska więc jest bezpiecznie a my będziemy jeździć korzystając z wszelkich możliwych kwitów i pozwoleń oraz zgodnie z zasadami na jakich tam się podróżuje. Koncepcje wyprawy są dwie, w zależności od aktualniej sytuacji. Spotykamy się w Genui, płyniemy do Tunisu, następnie jedziemy na przejście drogowe w Taleb Larbi a później:

1) pierwsza opcja - rejon In-Salah, Tamanrasset, płaskowyż Askerem i w góry Hoggar a powrót organizujemy przez Gardaję.

2) druga opcja - Touggurt, In Amenas, Park Narodowy Tassili, Tadrart i erg Admer w regionie Djanet a na końcu Gardaja. Ta trasa jest poprowadzona u styku granic Nigru i Libii. 

Na koniec wracamy przez Tunezję do Genui. Wyboru trasy dokonamy do września bowiem w tej chwili otwarty dla turystyki jest tylko region Djanet, mówi się zaś, ze Tamanrasset będzie otwarty po wakacjach. Pożyjemy - zobaczymy, w każdym razie Algieria sama w sobie jest przepiękna i oba te rejony są watre zwiedzania. Połączyć ich w tak krórkim wyjeżdzie jest niestety niesposób ze względu na odległości i czas spędzony na pustyni.
 

Wymagania:

  • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
  • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów.
  • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.
Cena: 3500 EUR/samochód/2 os. Każda dodatkowa osoba - 480 EUR
Cena obejmuje: 

- prom Genua - Tunis - Genua, własna kabina dla załogi z sanitariatem

- przewodnika, zezwolenia, "fische", wszystkie papiery w Algierii

- prowadzenie imprezy

Co nie zawiera się w cenie: 

- wszelkie pozostałe koszty czyli paliwo, wizy, wyżywienie, noclegi oraz nieprzewidziane atrakcje (ok 200 EUR w Algierii)

Termin zgłoszeń: 15.09.2017
Zgłoszenia i więcej informacji: 


Botswana 4x4 - wakacje 2018

Start wyprawy: 2018/07/26 - Koniec wyprawy: 2018/08/13

Przepiękna Botswana i kolorowe Zimbabwe, jakże różne od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoją potrzebę przygody u najbardziej wybrednych podróżników.

Namibia 4x4 - Sylwester 2018 w Afryce

Start wyprawy: 2018/12/27 - Koniec wyprawy: 2019/01/10

Wyprawa przeznaczona jest dla każdego, kto nie czuje obawy przed spaniem w namiocie dachowym i godzi się na dotarcie do najciekawszych miejsc północnej Namibii z dala od głównych szlaków i infrastruktury turystycznej or…