Algieria - marzec 2018

Start wyprawy: 2018/03/10 - Koniec wyprawy: 2018/03/31

Algieria została zdobyta. W listopadzie 2016 odbył się nasz pierwszy wyjazd do tego kraju. Przetestowaliśmy uzyskiwanie wiz, przekraczanie granicy, poruszanie się po drogach i bezdrożach. Wróciliśmy cali i szczęśliwi a wyprawa została zaliczona do jednych z najfajniejszych jakie zorganizowaliśmy po Saharze. Powtórzyliśmy ten wyjazd w marcu 2017, tak samo bez żadnych problemów i kłopotów. Kraj ten jest pilnowany, na pustyni jest dużo wojska więc jest bezpiecznie a my będziemy jeździć korzystając z wszelkich możliwych kwitów i pozwoleń oraz zgodnie z zasadami na jakich tam się podróżuje. Koncepcje wyprawy są dwie, w zależności od aktualnej sytuacji. Spotykamy się w Genui, płyniemy do Tunisu, następnie jedziemy na przejście drogowe w Taleb Larbi a później:

1) pierwsza opcja - rejon In-Salah, Tamanrasset, płaskowyż Askerem i w góry Hoggar a powrót organizujemy przez Gardaję.

2) druga opcja - Touggurt, In Amenas, Park Narodowy Tassili, Tadrart i erg Admer w regionie Djanet a na końcu Gardaja. Ta trasa jest poprowadzona u styku granic Nigru i Libii. 

Na koniec wracamy przez Tunezję do Genui. Wyboru trasy dokonamy do września bowiem w tej chwili otwarty dla turystyki jest tylko region Djanet, mówi się zaś, ze Tamanrasset będzie otwarty po nowym roku. Pożyjemy - zobaczymy, w każdym razie Algieria sama w sobie jest przepiękna i oba te rejony są warte zwiedzania. Połączyć ich w tak krótkim wyjeździe jest niestety nie sposób ze względu na odległości i czas spędzony na pustyni.
 

Wymagania:

  • Posiadanie przygotowanego samochodu z napędem 4x4, ekwipunku biwakowego i ciepłej odzieży.
  • Posiadanie wyposażenia terenowego w postaci lin, łopat i ew. najazdów.
  • Akceptacja dla noclegów w warunkach polowych, w oazach i na środku pustyni.
Cena: 3500 EUR/samochód/2 os. Każda dodatkowa osoba - 480 EUR
Cena obejmuje: 

- prom Genua - Tunis - Genua, własna kabina dla załogi z sanitariatem

- przewodnika, zezwolenia, "fische", wszystkie papiery w Algierii

- prowadzenie imprezy

Co nie zawiera się w cenie: 

- wszelkie pozostałe koszty czyli paliwo, wizy, wyżywienie, noclegi oraz nieprzewidziane atrakcje (ok 200 EUR w Algierii)

Zgłoszenia i więcej informacji: 


Etiopia -

Botswana 4x4 - wrzesień 2018

Start wyprawy: 2018/09/14 - Koniec wyprawy: 2018/09/30

Przepiękna Botswana i kolorowe Zimbabwe, jakże różne od pozostałych krajów południowej Afryki, zaspokoją potrzebę przygody u najbardziej wybrednych podróżników. Kraje bezpieczne, gościnne, otwarte na turystów, posiadają…